müokardiit 22.03.09 / Perearst

Külastaja küsib:

põdesin eelmine aasta mailõpus müokardiiti,juulis oli ehho leid normis,olen põdenud mintmeid kordi viiruseid ja siiamaani on koguaeg kõõndimisel raskustunne ja nagu jõud kaoks ära pärast on nõrkus.tehtud koormustest mis näitas et koormustaluvus allakeskmise aga südamenäitajad normis,ehholeid veebruaris normis,kuulates süda okei ,ag amiss eda halba enesetunnet põhjustab siis kas see et viiruseidpõen nõrgestab seda südant ?vähene liikumatus?nüüd olin jälle haige ja tunnen südames nõrkust ja jõudu pole,mis uuringuid teha,mis vereproov näitab südameviga ära?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Südameviga hinnaktakse paljude uuringute ja analüüsidega, muidugi ka haiget vahetult uurides, katsudes, kuulates, näkku vaadates.
Ilmselt on tegemist müokardiidijärgse seisundiga, millest taastutakse mitmeid ja mitmeid kuid, võimalik on ka kaasnevate haiguste puhune suurem kurnatus. Ikka arsti vastuvõtule ja kõike ka täpsustada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi