terviseprobleem 26.10.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mis haigusele võib viidata spetsiifiline higi lõhn.(Pesen ennast iga päev.)Öösiti higistan ja ka muidu palju .Kopsupilt oli korras.Massaazis käies öeldi,et organism pidi mürkaineid täis olema .Suitsetaja ei ole juba 10 aastat(olen48a.)Kas organismi hapniku puudusel võib midagi sellega pistmist olla(hingamine nina kaudu raske,kuna on olnud nina trauma.)Veebr. lähen opile.
Kas mingite analüüsidega saab kindlaks teha ,kas ja millised mürkained organimis on ?Perearst ei öelnud selle jutu peale midagi,aga mure suur.Töötan tislerina,kus ka palju puidutolmu. Teid ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Eriline higilõhn võib olla seotud mitmete ravimitega, toitudega, toidulisanditega ( lõhna, värvi ja säilitusained, vitamiinid). Ka mitmed ainevahetushaigused kui võimalus.
Soovitan taas nõu pidada perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi