Valud 24.09.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 29 a naine ja mure järgmine. Umbes aasta tagasi sügisel tekkisid mul imelikud valud. Need tekkisid rindade külgedes ja mitmed korrad päeva jooksul. Esimese hooga panin aja mammograafi juurde kus tehti uh ja kõik oli OK. Seejärel kirjutas perearst mulle saatekirjad uuringutele endokrinoloogi, kardioloogi ja neuroloogi juurde. Lisaks tehti veel kõhu pealt uh ja röntgen selgroost ja kaelalülidest. Igal pool oli kõik korras ja midagi ei leitud. Aga valud on ikka. Nüüd juba tihti ka vasakus käes ja abaluu all, mõnikord ka jalgades. Selline vastik näriv valu ja selliselt, et üks päev on ühes kohas ja teisel päeval teises kohas. Suvel eriti valusid enam ei olnud aga nüüd sügisel on jälle.
Kuna perearst on mind juba nii paljudesse kohtadesse saatnud ja kuna ta on suhteliselt selline, et ise pean küsima saatekirja (aga ma pole ju arst, ma ju ei tea kuhu peaks veel saatekirja küsima) ja tahaks ikkagi väga teada mis mul viga on siis mis te arvate? Kuhu veel uuringutele minna, sest need pidavad valud ikka väga häirivad elu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tundub, et Teie vaevused on omased fibromüalgiale. Seisundile, mille puhul kehaliste haiguste uuringud on korras, kuid inimese kogu keha on valu täis. Seisundit ravivad perearstid, neuroloogid, psühhiaatrid, ravimiteks antidepressandid, ärevuse ravimid, füüsikaline ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi