Lapsel solkmed 20.08.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Juuli lõpus oli 2a 8-kuuse lapse kaka sees pill (20cm) uss-solge. Helistasin perearstile, kes soovitas Vermoxi skeemi: sel päeval, ülejärgmisel päeval, nädala pärast ja kuu pärast. igal korral 1 tbl. Lugesin netist sh Teie vastust, et soovitatkse anda 2x päevas ja 3 päeva järjest. Andsin siis hoopis 3 päeva järjest 1 tbl ja nädala pärast veel ühe. Rohkem pikki usse pole välja tulnud, paar päeva pärast tableti andmist tuli kaka sees välja väikesi ca 1cm pikkuseid elusaid usse- esimesel päeval rohkem, teisel vähem. Täna oli kaka sees jälle üks u 4cm pikkune uss, kes ei vingerdanud. Perearst proove ei võtnud. Tablett, mille pidin andma kuu pärast, on andmata, sest kuu pole veel möödunud. Mida peaksin nüüd tegema? Proove? Uus kuur?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan küll, et taas ussiravi kuur. Samas ka hügieen et vältida taasnakatumist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi