Imelikud valud paremal rinnakus 25.01.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun oma murega Teie poole.
Olen naine 32-a. Sünnitanud 3 last. Probleem on järgmine mõned kuud on esinenud u. 2-3 korda kuus sellist asja. Justkui söögitorus, aga paremal pool tuleb (alati kui tuleb) siis õhtuti selline imelik valu. Justkui mingi tükk oleks söögitorus ja käiks valusalt edasi.tagasi. Aga ta ei ole söögitorus vaid justkui paremal pool. Ei taksita neelamist jne. Vahel tunnen justkui kiirgaks ka nagu selja taha samasse kohta ja ka nagu paremale ülakõhtu siia hästi kolmnurga lähedale.
Õhtul tavaliselt on ja läheb ka ise üle pole mingit rohtu osanud võtta.
Häirib aga see, et see ikka aeg ajalt kordub ja ei tea millega tegu. Arstile pole veel rääkinud.
Infot veel niipalju, et käisin mõõka neelamas oktoobris(siis veel neid kaebusi polnud) ja ei leitud midagi muud peale Helico Bakteri 4+, mida ravisin ühe purgi Gaseciga. Tehtud sügisel ka UH, (käin igal aastal kontrollis seoses maksa hemangioomiga). Sapist midagi eil leitud, aga aasta tagasi kui käisin siis öeldi, et sapis justkui oleks natuke liiva.
Mingisusguseid iiveldusi ega muud seesugust justkui pole.
Nii ei oskagi mida peaks tegema ja millega võiks tegu olla.
Äkki oskate Teie natuke nõu anda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie vaevuste kirjeldus vastab kõrvetiste ja mao-söögitoru tagasivooluhaiguse sümptomitele. Üldiselt kui hiljuti on tehtud põhilised uuringud ja puuduvad muud sümptomid siis võivad Teid ravivad arstid kirjutada ka olemasoleva info põhjal välja ravi. Selleks on sama tüüpi ravimid mida olete juba võtnud.
head tervist soovides,
Madis Veskimägi