Kinnised ja prõksuvad kõrvad 01.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Juba kolm kuud on mul mure kõrvadega. Need on kinni ja prõksuvad. Hästi ebameeldiv tunne. Eriti võimendub see õhtul. Tihti muutub ka enesetunne uimaseks. On selline tunne nagu pea oleks "paks ja vatti täis". ja kõrvades on tunda pisut survet. Püsib ka väike palavik. Olen käinud kõrvaarsti juures, kes tegi korralikud uuringud. Ei leitud kõrvadega seoses mingeid probleeme. Ka vererõhuga on kõik korras. Ei tea enam, millise spetsialisti poole pöörduda, et abi saada? Palun aidake!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud saladuseks oma vanuse, põetud haigused, elustiili, ameti.
Saan soovitada vaid perearsti külastust: vaadata trummikilesid, kulmekäiku, vaigu olemasolu. Siis tümpanomeetria, hinnata trummikile liikuvust, vedeliku olemasolu keskkõrvas. Uurima peaks ka alalõua liigese seisundit: selle haigused võivad anda sarnaseid vaevusi nagu kirjeldate. Tähtis on ka ninahingamise ninakarbikute seisund. Seda aitab selgitada röntgenogramm ninakõrvalkoobstest ja külgülesvõte ninaneelust.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi