paistetus kaelal 23.11.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi oli peal otsaesise trauma, tekkis suur muhk umbes 5-6 cm läbimõõduga ja 3 cm kõrgune. See muhk on otsaeest kadunud, peale seda on tekkinud vasakule kaela poolele suur kõva paistetus ja olnud juba kolm nädalat, umbes lümfisõlme koha peal. Valu ei tee, takistab natuke kaela liigutamist. Muret teeb, et see kael ei lähe paremaks. Traumapunktis käisin järgmisel päeval peale õnnetust, pilti peast ei tehtud, arvati et verevalum otsmikul taandub ise, tehti ainult teetanuse süst. Millest võib olla peale traumat see paistetus kaelal?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud märkimata oma vanuse ja soo, seetõttu saan ainult väga ligikaudselt teha oletusi.
Arvan järgmist. Verevalumi ehk muhu imendumisel osaleb terve hulk erinevaid vererakke, lümfotsüüte, makrofaage, neutrofile. Kui need rakud on oma töö teinud siis nad üldjuhul lammutatakse või puhastatakse lähemalasuvates lümfisõlmedes. Kui viga on suurem siis on ka lümfisõlmedel tööd rohkem ja need suurenevad. Vaevus püsib 2-3 nädalat ja möödub ise. Aidata võib kampriõli kompress lümfisõlmede piirkonda. Kui probleem püsib, võtke ühendust arstiga.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi