põletushaava ravi ja hooldamine 07.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada kuidas peaksin hooldama teise astme põletushaava, et sinna ei satuks infektsioon ja et ta paraneks võimalikult kiiresti. Põletuspind ei ole suur, aga on hästi ebamugavas kohas - väikese sõrme ja selle naabri käeselja poolsel osal ühe lüli ulatuses. Villid on katki ja praegu kannan URGO põletuseplaastrit. Kuidas toimida edaspidi? Põletuse sain 2 päeva tagasi tulise toiduõliga.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Sovitan haavale panna haavaravitoode Mepitel ja sinna peale salvside kas sulfargiin voi seppo salviga. Kui see tehtud voib poletushaav olla 2-3 paeva suletud. Mepiteel teeb sidumise meeldivaks kuna side ei kleepu haavale. Seda koike teeb perearst voi kirurg.
Head tervist soovides Madis Veskimagi