Probleem jalgadega 13.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

olen ülekaaluline,võib-olla on ka see põhjuseks.Probleem selline-jalgadel on pidevalt palav,ka jahedas toas.Jalad valutavad ja ei lase magama jääda.Vahel pean tooma kausi külma veega,kastan jalgu,siis on veidi aega ok.Jalgade valu ei olene ka sellest, kas käin palju või mitte.Jalad lihtsalt tulitavad,määrin neid lavendli rahustava kreemiga,masseerin-ikka ei midagi.Tahaksin öelda veel seda,ärge ehmatage!Minu pikkus on-182cm ja kaal 115kg!!!Ootan abistavat nõuannet!Kati.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõnes mõttes on teil vedanud, 95% patsiente kurdab jahedate jalgade üle. Soojemad on igal juhul etemad. Nali naljaks aga ise mõtlen ühele haigusele nimega polüneuropaatia. Sel puhul võib tekkida valu, surinm, sipelgajooksutunne, tuimus jalalabades, säärtes. Soovitan nõu pidada neuroloogiga. Seniks aga mõtelege ega ei põe suhkruhaigust, ei tarvita tugevatoimelisi ravimeid, ei ole kokku puutunud mürkkemmikalide, bensiiniga, ega tarvita suurtes kogustes alkoholi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi