Pea käib ringi 28.08.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Minu mure on tekkinud nüüd lähi nädalate jooksul, seega ei saa öelda, et see on kestnud juba pikemat aega või esinenud varem.
Nimelt, käib mul pea ringi kui ma hommikul ärgates nt külge keeran. Vahet ei ole kummalt küljelt kummale. Keeran külge ja pea käbi korraks ringi nagu teeksin kuskil karussellil 360C pöörde ja siis tunne kaob. Igakord kui ennast pööran tekib see tunne. Väga harva tekib kerge pööritus tunne ka siis, kui vaatan alla.

Enda teada, ei ole ma ka puugilt hammustada saanud, millest võiks tulla siis sümptomid viitamaks borrelioosile. Ei ole ka oma kehal täheldanud mingeid laike ega täppe.

Võib olla pole asi tõsine aga kuna mul pole sellist asja kunagi varem esinenud, siis tahaksin teada, kas muretsemiseks on põhjust.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tere
See sümptom on täiesti healoomuline ja tabab ühte inimest viiekümnest elu jooksul. See tekib kiirel pea asendi muutmisel, kui sisekõrvas tasakaaluelundis vedeliku asendi muutus ärritab karvarakke ja inimesel tekib ebameeldiv peapööritustunne. Lahtiste silmadega ja muutunud asendiga harjudes pööritus kaob. Kui see väga häirib, siison olemas spetsiaalsed harjutused, mida iga päev tehes see tunne kaob. Aga üldiselt ei ole see midagi ohtlikku, vaid lihtsalt ebameeldiv ja ei pea kartma, et tegemist on mingi salapärase ligihiiliva haigusega
Lugupidamisega
Le Vallikivi