Augud jalaveenides 12.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas jalaveenidel(väikestel) augud on veravarustushäiretest?
67-aastane naine võtab rohtusid Marevan,Cardadze.kas selle probleemiga peaks midagi veel võtma?Mida saaks ise teha? Perearst soovitab ainult salve.
On käinud ka Rakveres arstide juures.Õeldakse ,et väikesed veresooned lõhkevad. Probleem on juba aastaid ,Vahepeal saab terveks,siis jälle uuesti,nüüd juba 12 auku kokku.
Äkki saaks soovitada kuhu pöörduda, sobib ka eraarst.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan haiguseks olema venoosseid haavandeid. Nende ravi on kompleksne ja keerukas, pigem tuleb pöörata tähelepanu südame-vererõhu-veresuhkru jt hälvete ravile. Vajalik oleks ka ultraheliuuring kõhust, vaagnaelunditest. Mõistlik on pöörduda polikliiniku kirurgile. Ravi võib olla ka operatiivne. Abi võib olla nn veenisukkade kasutamisest. Vaatamata püüdlustele võib ravi osutuda edutuks.
Head tervist soovides Madis Veskimägi