kohe üleni haige 03.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Olen põdenud noores eas südamereumat.Kui kunagi süda sageli kloppis, siis nüüd on pulss u.50-55 korda minutis.Ajab hingeldama ja iiveldab. Maksa piirkonda on tekkinud valud (3 aastat tagasi opereeriti sapipõis).EKG näitab väikseid muutusi.Olen väsinud,suus on kibe maitse, olen päris haige kohe. Üleni.Lohutage ometi, tohter!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Kui ma kirjutan päris ausalt, nii nagu mulle tundub, siis on Teie vaevuste põhjuseks suurest pingest ja stressist tekkinud seisund nimega depressioon. Sellele haigusele on omane teinekord kõrgenenud tähelepanu kõigi halbade aistingute suhtes, mis käivad organismi funktsioneerimisega kaasas. Kõigil inimestel nii päris tervetel kui enam-vähem tervetel võib esineda suus kibedat maitset, väsimust, uimasust, tunnet et kõik kohad on väga haiged.
Üldse ei tule kasuks ka paljud uuringud, mille täpset tulemust haigele ei selgitata. Mina oleksin ka närvis, kui mulle öeldakse, et EKG näitab väikseid muutusi. Tekib küsimus, kui väike on ikka väike, ja äkki väike ei olegi nii väike vaid hoopis keskmine.
Soovitan usaldusliku vestlust mõne usaldusväärse tohtriga, kes uurib Teid lähemalt ja toob küiges selgust. Siinkohal on eelis perearstidel. Spetsialist on see kes ütleb, et närvide, mao või neerudega on kõik korras. Minge sinna ja siis tänna. Kuid inimene tunneb enda haigena, eriti kui keegi ei suuda midagi avastada, vaid suunatakse ringiratast uutele ja uutele uuringutele.
Loodan, et sain veidi lohutada. Kui on mure, siis võiksime ka minu meiliaadressil mõtteid vahetada.
Head tervist soovides Madis Veskimägi