Minestus ja okserefleks 27.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem selline, et paar korda mitme aasta vältel on mul tekkinud selline olukord kus mul on tunne, et ma kohe kukun kokku, silme eest läheb häguseks ja pea käib ringi, terve keha on nõrk ja on ka tunne, et kohe hakkan oksele, keha on samuti üleni higine ja hästi palav hakkab. See kestab kokku kuskil 10minutit ja siis hakkab tasapisi taanduma. Selle oleku keskel ma saan aru enda ümbritsevast olukorrast aga sõnad ei tule suust, nagu oleks kaotanud kõnevõime. Liikumine on samuti häiritud ja pikali olles silmad kinni on hea olla, niikui tahan püsti tõusta või silmi avada hakkab jälle paha ja oksendamise tunne. Millest võib selline asi tulla ja kas see võib midagi tõsist olla? Ise olen terve ja mingeid ravimeid ka ei tarvita. Viimane selline episood juhtus paar päeva tagasi ja sellest eelnev pool aastat tagasi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on mitu. Ma ei saa hakata oletama ega huupi pakkuma. Saan soovitada ainult arsti vastuvõtule pöördumist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi