Miks 21.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mida näitab see,kui alumine vererõhu näit on kõrge,ka proovitud tabletid,vähemalt 5-6 sorti,erinevatest rühmadest,et langeta alumist vererõhku.Ülemise saab ikka 150-140 peale aga alumine rõhk ikka 110-100.Perearsti poolt ja ka kardioloogi poolt soovitatud n.n.veeväljaajamis ja ka rahustid +muud vererõhuravimid ei mõjuta alumist rõhku.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Soovitan diagnoosi täpsustamiseks vererõhu ööpäevaringset monitooringut. Nimelt on asjalugu selles, et tundlikemal patsientidel võib vererõhk arsti juures olla oluliselt kõrgem kui muidu igapäevaelu taustal. Kui uuringul leitakse püsivalt kõrge vererõhk siis on vajalikud täpsustavad uuringud: eeskätt neerud ja kilpnääre. Sõltuvalt tulemustest on ka ravi vastav.
Head tervist soovides Madis Veskimägi