milles probleem? 03.06.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 28 aastane naisterahvas ja pikkust on 166sm. nimelt asi selles,et kaalun vaid 44kg selgelt alakaaluline.Söön normaalselt vähe korraga,aga tihti.Võin süüa kõike,aga kaalus ma ikka juurde ei võta.Mul on leitud ainult aneemia,mingit muud haigust ei ole leitud,Olen võtnud raua preparaate,kuid asi ei oe paranenud.Olen märganud oma väljaheidetes selliseid pisikesi musti täpikesi ,millest see võib tingitud olla ja kas oskate abi anda kaalu probleemile.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Kaalu juurde võtmine vajab samamoodi dieedi nõustamiset, kui ka kaalust
maha võtmine. Nõu andmiseks oleks vaja teada Teie vanemate kaalu,
pikkust jne, samuti oleks hea teada eelnevalt teostatud uuringuid.
Väikeste mustade täpikeste kohta on raske neti teel midagi oletada.
Huupi pakkudes võiks arvata, et tegemist võiks ola näiteks
mooniseemnetega moonisaialt ?? Soovitan siiski konsulteerida kaalu osas
oma perearsti või dietoloogiga.

Lugupidamisega,
dr. Eero Merilind
perearst