sooleparasiit 14.06.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!Avastasin WC-d külastades, et minust väljus kirju u 10 cm pikkune , vist paeluss. Mida nüüd tegema pean? Kas see on kõik, või võis ta endast veel midagi organismi jätta? Mis edasi teha? Palun aidake! Aitäh!
U.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Esmane külaskäik perearstile, võtke ka tikutopsiga ka kakaproov igaks juhuks kaasa. Perearst annab saatekirja selle toimetamiseks laborisse sõltuvalt Teie elukoha töökorraldusest. Prooviga saadakse teada, millise parasiidiga on tegemist. Siis saab ka ravi määrata. Mõtelge vahepeal välja, kas uss meenutas vihmaussi, seetähendab, et oli mõlemast otsast terav või kummipaela juppi. Need on meie kandis kaks sagedasemat soole parasiiti: solge ja paeluss või laiuss. Naaskelsaba kui kõige sagedasem parasiit on üldiselt pisem. Tõsiküll, ehmatus võib olla päris suur, kuid haigus on haigus ja allub ravile päris kenasti.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi