valutavad jalad 23.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

mul valutavad jalad põlvest allapoole pidevalt.selline painav väsitav valu on kestnud umbes kolm aastst.nagu miski näriks kuskil.painav valu liigub mööda sääretoru mulle paistab nii.minu muidu normaalne vererõhk on viimase aasta jooksul tõusnud 140-80.süda vahel klopib,kui teen kiireid füüsilisi toimetusi. olen ühe neeruga,kas need probleemid on omavahel seotud.või teeb üks probleem teisele karuteene.kelle poole peaks oma jalgadega pöörduma.suvel on valu vähem,sest olen palju mere ääres.kas võib see mõjuda.olen 37.a.naine. teid tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et tegemist võib olla veenide nõrkusega. Soovitan nõu pidada kirurgiga. Leevendust toob veenisukkade kasutamine, keskmise tugevusega 12-15 mm/hg. Hästi ei ole võimalik jalavaevust seostada ühe neeruga. Imeväike tõenäosus, et on tõusnud veres jääkained ja need omakorda põhjustavad jalanärvide kahjustust, millest ka valu. Seda on lihtne kindlaks teha veretestiga perearsti juures.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Nina kinni ja kuiv, silmad kuivad, liigesed valutavad

oskate soovitada, kuhu arstile ma peaksin pöörduma või mis analüüse perearstilt küsima, kui juba üle poole aasta on nina kinni ja kuiv, silmad valutavad, hommikuti ja õhtuti jalad valutavad?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Vaevused meenutavad allergilist silma ja ninapõletikku. Mõistlik on teha allergia ja liigeshaiguste testid, infot annab suukaudse allergiarohu toime hindamine. Võib osta käsimüügist nt 1 nädala ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: