Veri väljaheites 02.11.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,mure selles,et elukaaslase väljaheites on 2 päeval verd olnud.Mitte mingisuguseid valusi pole olnud,kõht puhitab ning on palju gaase

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kui väljaheites veri esmakordselt, siis põhjus võib olla jämesoole limakesta või pärakukomu vigastuses. Kõhu punnitamine, raskuste tõstmine ja muu sarnane tegevus, mis tõstab rõhku väikses vaagnas võib veritsust anda. Esmane soovitus võiks olla apteegist nõu küsida lokaalse ravi osas. Kui probleem jääb korduma , kaebusi lisandub juurde, siis vajab arstiga konsulteerimist.

Head soovides,
Vanda Kristjan