Juuste all moodustis 12.09.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Avastasin môned päevad tagasi kuklas juuste all kâega katsudes kôrgema punni moodi asja.
Katsudes on valulik, pildilt vaadates on see punane ja keskel paistab pisike must tàpp.
Millega vôiks tegu olla? Kas ma peaksin sinna peale midagi määrima?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Foto on küll veidi udune, kuid sarnaneb kas umbunud rasunäärmega või juuksenääpsuga. Valulik on see siis kui lööb põletikku. Healoomuline probleem, paraneb ise, vahel vajab meediku abi avamiseks ja puhastamiseks.

Head soovides,
Vanda Kristjan