Kurgumandlite probleem 24.05.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kurgumandlid.
Põdesin veebruaris angiini, sain ka antibiootikumid ja ise kasutasin taruvaigu spreid.
Edasi hakkas kurguvalu aina enam ja enam haiget tegema, koos nohu, vähese köhaga, peavalu, palavik jne. Mida aeg edasi seda hullem põdemine. Nüüd olen jälle kurguvalus, nohune köhane ja kurgus nagu keegi kriibib liivapaberiga. Kurku vaadates kurk punane ja mõned valged punnid vanast ajast aga päris keele taha ei näe, aga kurgu valu tunda ka väljapoolt mandlite piirkonnas ja kasutan jätkuvalt taruvaigu spreid, aga paranemismärke ei näe.Kuristanud meresoola veega, saialille jahtunud tõmmisega. Olen juba ka korduvalt neuroloogi aega edasi lükanud kuna olen haige olnud.
Nüüd sain lõpuks perearstilt saatekirja läbi riiu ninakurgu kõrva arstile.
Millised võivad olla prognoosid? Kusjuures olen täheldanud ka rinnakus survet/valu. Neelata on väga valus. Kaela ja kõri piirkonnas on pidev krambi tunne.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Pikka aega kestvad nohu, köha, kurguvalu sümptomid võivad viidata kas korduvale viirusinfektsioonile või vinduma jäänud viiruse järgsele põletikule. Seisundi hindamine võiks anda selguse, kas vajate mingit ravikuuri. Prognoos peaks olema hea.

Head soovides,
Vanda Kristjan