Imelik peavalu 18.12.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline mure, et juba nädal aega on selline imelik peavalu mis on enamasti pikali olles ehk siis magama jäädes ja ärgates. Valu on ühepoolne ja oimukohas . Päeval on oimukohtades pigem surumistunne, peavaluks seda nimetada ei saa . Samuti see ûks pea ja näopool tunduks olevat nagu tuimem kui teine pool aga halvatud ei ole, kõike liigutada saan kenasti . Oimukohas käivad vahel ka valusähvakad. Katsudes on oimukohad valulikud. Põen ka ärevus- ja paanikahäired. On ka aneemia . Pool aastat tagasi tehti MRT peast mis oli korras ( tehti selletõttu et olen aastaid põdenud pingepeavalusid ) .

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Kindlasti ei pea Te muremõtteid mõne allasetseva haiguse hirmus mõtlema.
Arvestades Teie vanust ja varasemalt esinenud pingetüüpi peavalusid, võib see olla migreenilaadse valu algus. Samas iiveldust Te ei kirjelda. Kuigi Te ütlete, et see on juba nädal aega, siis jääb mulle mulje, et vahepeal valu siiski leebub või isegi kaob. Kas praegu on menstruatsioon?
Soovitan esmalt lõõgastavaid harjutusi ja aja maha võtmist. Siis rahulikult pange kalendrisse kirja, mis päevadel pea valutab ja kas võtsite rohtu.
Kohe ei pea kindlasti neuroloogi juurde jooskma. Võtke aeg maha ja nautige jõuluaega. Kui valu jääb püsima, siis pöörduge uuel aastal esmalt perearsti juurde, kes vaatab Teid üle.
Lugupidamisega
Liis Sabre