Vererõhk tõuseb hommikupoole ööd 18.01.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, miks minu vererõhk tõuseb peale kosutavat 7-8 h magamist ja just öösel? Õhtul on üldjuhul vererõhk normis (ca 135/90), kuid hommikupoole ööd (3-4 ajal) ärgates on peavalu ja RR 160-max 180/ 98-108. Olen võtnu Cardacet 2,5 - 5mg, üldjuhul ei päästa see öisest RR tõusust. Erinevus on ka kahe käe vahel ja parem käsi on alati kõrgem 10-20 mmHg. Vahel kerge peavalu ja mõõduka RR tõusu lahenduseks on hommikune kohvi joomine ja peale seda RR langenud.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Vererõhul on ööpäevane muster: madalam on see magades ja hakkab tõusma paar tundi enne ärkamist. Soovitan Teil võtta Cardacet 2.5 mg x2, see tähendab ka õhtul. Hommikune peavalu võib olla ka märk sellest, et varahommikul on vererõhud kõrgemad.
Lugupidamisega,
Liis Sabre