Peavalu ja ajukasvaja 10.09.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Paar nädalat tagasi algas peavalu (kuklas), mis ei ole pidev väljakannatamatu valu, vaid paar korda päevas, samuti on silmad väga tundlikud ja punased eriti hommikul. Päeval pole. Kas tegu võib olla ajukasvajaga? Samuti oleks küsimus, kas ajukasvaja on geneetiliselt pärilik - st, et kui kellegil on suguvõsas olnud- on suurem võimalus, et sinul see on? Samuti oleks küsimus kas ajukasvaja puhul kasvab kasvaja sees või kolju peal, et kui katsud pead, on tunda?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kasvaja ei oleks küll esimeste diferentsiaaldiagnostiliste hüpoteeside reas. Isoleeritud ajukasvajad oma valdavas enamuses pole otseselt päritavad. Ajukasvajat pole kolju pealt katsuda võimalik.
Lugupidamisega
M. Braschinsky