Kaelamigreen 17.11.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

olen oma migreeni ravinud 3 aastat ning tulemused on varieeruvad. Olen väga-väga rahul oma neuroloogiga Tallinna Keskhaiglas. Siinkohal teen reklaami ja kiidan taevani dr. Kersti Brems-Neuhaus`i. Küsimus aga - mille poolest erineb tavamigreenist nn. KAELAMIGREEN.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Väga meeldiv on näha kolleegide kohta kiitvaid hinnanguid.
On raske ammendavalt vastata Teie küsimusele, sest kas on ikkagi küsimus tservikaalsest (kaela) migreenist või tservikogeensest (kaelast lähtuvast) peavalust. Esimesel juhul tähendaks see migreenihoogu, mis alguses või hoo käigus kulgeb olulise kaelapiirkonna valuga. Teisel juhul on tegemist selgelt ühepoolse kaelapiirkonna lähtega peavaluga, mis sageli kiirgub oimupiirkonda ja ka otsmikusse.
Soovitan täpsemat vastust küsida Teie arstilt.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Kaelamigreen

Kas kaelamigreeni on võimalik ravida ja mis moodi?

Vastas dr Sulev Haldre

"Kaelamigreeni" käsitlus sisaldab esmalt diagnoosi kinnitamist. Tõenäolised ravisoovitused oleksid sobivad valuvaigistid, ravikehakultuur ja muu, mis selguks vahetu uurimise käigus.

Loe edasi

Kaelamigreen

Mis on kaelamigreen ja millised on sümptomid? Mulle määrati elektriravi, kas sellest peaks ka abi olema, mulle tundub täitsa mõtetu.

Vastas dr Sulev Haldre

Sümptoomidest peaks Teie ise kirjutama.
Migreenivalu võib kiirguda kaela, kuklasse ja ka vastupidi - migreenihoog võib alata pinge ja valuga kuklas-kaelas. Selle põhjuseks on migreenihoo ajal aktiivse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: