Koroona 09.01.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Olen 19.aastane ja koroonas. Sümptomid avaldusid 3 jaanuaril. Palavik kadus umbes 3 päeva tagasi kuid siiski on nõrkus, kael valutab ja kehv olla ja samuti ka köha. Praegu siis nädal aega möödas esimestest sümptomitest. Kas on võimalik, et võib veel hullemaks minna või siisi hakkan paranema?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Loodetavasti olete tänaseks juba paranenud. Haiguse kulu ennustamine on tänamatu töö, sest prognoos põhineb statistikal ja nõitab kuidas enamusel on haigus kulgenud, kuid üksikinimesel ei pruugi nii minna. Enamasti palaviku taandumisel hakkab ka enesetunne tasapisi paranema. Uus palaviku tõus võib viidata haiguse tüsistumisele. Haiguse kulminatsioon on tavaliselt 4-7 päevade paiku haigussümptomite ilmnemisest. Ägeda haiguse faasi möödumisel tuleb lähikuudel olla tervise osas jätkuvalt tähelepanelik, sest nn pikk covid vajab kindlasti valvsust ja haigussümptomite esinemisel ka arsti hindamist.

Head soovides,
Vanda Kristjan