Valu 15.12.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

Sain septembri lõpus Moderna vaktsiini ( 1 doos peale läbipõdemist). Ca 5min peale süsti tundsin torkavat/nõelavat tunnet peas. Need käivad siiani üle kogu keha vahest vähem, vahest palju kordi päeva jooksul. Millest need on ja kas kaovad kunagi ära ka?
Teine mure on süstikäsi - valutas mitu päeva, läks paiste ja punaseks 5ndal päeval peale süsti. 7ndal päeval andis paistetus järgi, aga valutas kergelt veel kaua. Vahepeal mõnda aega ei valutanud, siis aga jälle ja nii vahelduva eduga siiani. Tänaseks on jälle juba nädal aega kergelt valutanud. Jääbki nii?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Perifeersete närvikiudude ärritus või kahjustus võib anda erineva kirjeldusega sümptome, torkamine, surin, kuumus, sipelgad jne. Kui kaebus püsib või ajas tugevneb/sageneb, tuleks oma perearstiga nõu pidada, et välistada neuropaaia. Teile tehtud vaktsiini juhendis kirjeldatakse harva esinevat näonärvi perifeerset halvatust, mis aga ei vasta Teie kirjeldusele. Vaktsineeritu võib ja ka peaks teatama Ravimiametile (www.ravimiamet.ee – teata kõrvaltoimest) ka neist reaktsioonidest ehk kõrvalnähtudest, millel arsti hinnangul seos vaktsiiniga puudub.
Süstekäe turse, valu ja punetus on sagedased kõrvaltoimed. Need kaebused ajapikku taanduvad. Vahel harva võib see võtta ka pikemalt aega, kuid siiski on need taanduvad.

Head soovides,
Vanda Kristjan

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Kaela valu ja valu neelamisel

Mida teha kui on tugev valu kaelas, väike palavik ja neelamise lööb tugev valu kaela kuigi kurk ja neel pole haiged?

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Kirjeldatud vaevusega peaks ennast näitama pereõele/perearstile. Vajaks üle vaatamist ja tõenäoliselt ka analüüside tegemist , lisauuringuid.

Head soovides,
Vanda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: