Pingepeavalu 02.01.11 / Peavalu

Külastaja küsib:

Pea valutab otsa ees ja oimukohtadel ning silma taga. Valu algus on reedeti (nagu kella värk). Alguses pidasin pingepeavaluks, aga kuna mu töö pole päris esmaspäevast reedeni, on olnud päevi, kus neljapäev kuni esmaspäev on olnud vabad päevad, aga pea ikka valutab. Ükski rohi ei aita ning kõhus on ebamugav tunne (ebamugavus raskustunne võib olla tingitud ka ravimist Ibummetin) olen proovingud ka solfadeini ja muid apteekis müüdavaid valuvaigisteid. Miksi ei leevenda, ükskõik kui suuri koguseid sisse süüa. Kohati krõbistasin nagu tablette nagu kommi, aga ikka ei saanud abi.

Pea valu on üle terve otsmiku tundega nagu miski pigistaks, ka esineb tugev valu parema silma taga, valu punkt on silmas tuntav, katsudes ja hõõrudes leevenduv valu veidi. Ainuke valu täielik kaotaja on magamine, kuid tavaliselt olen järgneval hommikul ikkagi väsinud ning väga tujukas. Veel on mul vesine nohu, mis tekib külmaga õues ning vaibub toas olles 2-3 tunni jooksul. Vesine nohu esineb ka suvel, kui korra kusagil kehal jahedam tunne on.
Parem nina pool kinni. Ka olen nädalaid tundnud kõrvas valu ning kõrvad sügelevad seest nii hullult, et kratsi ennast hulluks - siiski pole kratsinud vaid vatitikuga või sõrmega natukene liigutanud sees ringi. Perearst pole midagi leidnud. Kirjutas nohu raviks Humeli sprei, mis ei aita, ei ole nina lahti läinud.

Peavalu ajal on tunne, et ei suuda mõelda, ega rääkida ja tekib stressi tunne ja äärmiselt emotsionaalne olek. Ka esineb närvilisus ning tujukus peavalu ajal ning sellele järgneval päeval.

Kahjuks ei ole ma ise arst, aga sisetunne ütleb, et eks seal midagi nohu ja pingega tegemist ole. Iseenesest mu elu pingeline pole. Ehk poeaksite mõned omapoolsed mõtted?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

esmalt kas on tegemist pingepeavaluga, kirjelduse järgi küll, samas tuleb välistada teised põhjused, millest peavalu võib tekkida, seepärast peaks küll esmaselt kõrva- nina- kurguarsti poole pöörduma.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi