Mure 12.05.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Hiljuti diagnoositi mul klavikulaarliigese reumatoidartriit. On uuritud kõike:aju,südant, psüühikat. Kuna uuringud on kestnud üle 3 aasta, ainus ravim, mis on aidanud mind, on Rivotril. Nüüd peaksin hakkama tarvitama reumarohtusid, kuid pidev peavalu ja surumistunne peas üle ei lähe. Kas see on seotud Rivotriliga ja kuidas sellest välja tulla, annus on 1/4 tabletti päevas, või on põhjus ikkagi kaela piirkonnas asuvas liigeses. On tunne, et kohe kaotan teadvuse, peas surub. Ka antidepressantidega ravi tuli lõpetada - peas surus. Ei oska kuidagi edasi mõelda... Tänan, kui annate nõu

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
jah Rivotril võib seda teha küll. Soovitan teil üheks 3- 4- ks päevaks see rohi ära jätta ja siis vaadata kas midagi muutub. Kui läheb paremaks , siis järelikult see ravim Teile ei sobi, kui aga samamoodi, peaksite siiski uuesti oma reumatoloogiga ühendust võtma.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi