Migreen 30.08.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

Olen 34-aastane pere-ema.Probleem seisneb peavaevas, mis on alguse saanud umbes pool aastat tagasi. Enne seda on mulle diagnoositud migreen juba 20 aastat tagasi ja sellega olen harjunud elama, aga nüüd on peavalud muutunud, kuigi tavalisi migreeniga kaasnevaid nähtusidki esineb (virvendav laik silmade ees kestvusega 15-25 minutit, kõnehäired, parema või vasaku poole kerge halvatustunne, elektrivalguse kartus).Umbes pool aastat tagasi märkasin, et pingetunne pea ümber on püsiv, ei anna hetkeksi järgi (oleks nagu keegi paar numbrit väiksema mütsi pähe surunud). Siis hakkas see valu ümber pea liikuma (enne see oli kuklaosas), pingetunne võib esineda oimukohtades, kõrvade taga, kuklas, pealael (tihemini tundub pealael põletav (võrreldav kuuma söepanniga) valu), tundub nii, et kõrvad läheks lukku, kuid kuulen küll normaalselt, kergelt uimane olemine, tänaval kõndides vahetevahel tekkib tunne, et maa kaob jalgade alt, kuigi teadvust pole kunagi kaotanud, esineb kerge iiveldustunne (mitte püsivalt), vahel kaob söögiisu, esineb külma ja kuuma hoogusid, uni on häiritud (haigutan hirmsasti, kuid magamajäämisega on raskusi, ja kui jäängi magama, siis ärkan umbes tunni aja pärast külmas higis ja südame kloppides, nii mitugi korda öö jooksul), vahel hakkab ninast tilkuma kollast paksemat vedelikku (nohu see ei ole kindlasti), mis meenutab lümfi, sest kuivades see vedelik muutub koorikutaoliseks. Kerge palavik 37,0-37,3 on pea-aegu püsiv. Olen kontrollinud kõrvu (normaalsed), põsekoopapõletikku ei ole (röntgenpildid on tehtud), "kondimurdja" juures olen käinud ja kõik kaelalülid on paigale pandud ja röntgenpildid kaelapiirkonnast on olnud normaalsed, massazi olen saanud, vereanalüüse olen teinud mitu korda-needki on normaalsed, näitavad vaid väikest põletikku. Kilpnäärme analüüsid, samuti maksa ja reuma analüüsid olid negatiivsed. Vererõhku on pikemat aega kontrollitud (natuke kõrge 130/140 ja 87/98). Ravimeid olen saanud "igaks juhuks" palju. Nii antibiottikume, kui valuvaigisteid, kui lihaseid lõdvestavaid, kui stressivastaseid, kui vererõhku alandavaid, kuid kergendust pole saabunud. Milles võib olla küsimus? Aitähh vastusest.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kirja teel saan arutada vaid selliste probleemide üldist lahenduskäiku.
Kroonilise probleemi – antud juhul migreeni – korral tuleb senini harjunud nähtude muutumisel mõelda teiste haiguste lisandumisele. Saan kirjast aru, tervist on kontrollitud väga hoolikalt. Oleks tahtnud ka teada saada kompuutertomograafi vastust (kui raviarst on pidanud vajalikuks seda uuringut). Vahetul konsultatsioonil täpsustaksin, mida tähendab “väike põletik” vereanalüüsides.
Kui üksikasjaliku haigusnähtude, haiguskulu, objektiivse leiu jne analüüsil ei leita organismi nn. orgaanilist patoloogiat, tuleb mõelda funktsionaalsete häirete võimalusele ning vastavale komplekssele ravile. See on aga valdkond, mis ei ole kirja teel käsitletav.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Migreen

Mul oli 6 aastaselt migreen ja mul on tunne et see on uueti tulnud . Jubedad peavalud kukla piirkonnas ja sellised väikesed piinavad valud pea küljeosas .
Kas migreen võib uuesti tekkida ?

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen võib vahepealse vaikse aja järel muutuda jälle suuremaks probleemiks.

Loe edasi

Migreen

Tere!

Millest on põhjustatud pulseeriv tugev peavalu pärast sauna. Vahel kaasneb ka iiveldus. Tavaliselt algab mõni tund peale saunas käiku, samas ei esine iga kord peale sauna. Vererõhk on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kuumast, võib areneda migreen.

Loe edasi

Migreen

kui on migreen, pean ma võtma aspiriini eks,
aga see ei pidanud kasulik olema ja valud ei kao.
Pean ma kangemaid ravimid kasutama ?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
aspiriin võib aidata aga võib tarvitada ka muid ravimeid nt. paracetamol, ibuprofen

Loe edasi

Küsimus

Kas migreen saab ära tappa.

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen ei tapa.

Loe edasi

Migreen

Tere!
Olen 15 aastane.

Mul on auraga migreen, millega kaasneb ka oksendamine (umbes iga 2-3 kuu tagant on mul migreen).
Mu küsimus on selline, et kas auraga migreen tapab ära? ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migreen võib olla väga ebameeldiv aga see ei tapa. Soovitan arstiga nõu pidada, võib olla leiate migreenihoogu leevendava või ärahoidva mooduse.

Loe edasi

Küsimus

Tere! Kas migreen ei tapa? Mul on auraga migreen vahetevahel ja siis kui see on, on nii paha olla, mul on siis selline tunne, et nüüd suren ära.

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migeen ei tapa.

Loe edasi

Küsimus

Tere!
Olen 15 ja mul on selline küsimus kas migreen tapab ära? PALUN VASTAKE!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
ei tapa

Loe edasi

Migreen

mul on päris tihti peavalu ja pea valutab mitu päeva järjest.kas see valu võib olla migreen? peavalu on juba aastaid.

Vastas dr Sulev Haldre

see valu võib olla migreen, võib ka mitte olla.

Loe edasi

Migreen

Mu pea valutab meelekohtadest ja tagant kuklast.
Valu on piinav,alla vaadates valu tugevneb.Valutab
umbes 2päeva järjest paar korda kuus.Valuvaigistid eriti üldse ei aita.Üks arst ütleb ,et ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kui tugineda ainult mõnele kirjeldusele kirjas, on see pigem migreen kui pingetüüpi peavalu.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi