Öine peavalu 20.01.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

Juba kahel hommikul on mind äratanud öine peavalu, mis on tugev ja laubapiirkonnas. See tekib keset ööd. Näiteks täna öösel olin sunnitud kell veerand kolm öösel Benalgini neelama, et veidigi puhata jõuaks. Olen küll migreenik, kuid sellist öist "isetekkijat" seletada ei oska. Mis selle põhjuseks võiks olla?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Küsija väidab, et tal on migreenihood (on migreenik). Järeldan, et peavaluhoogusid (migreenihoogusid) on olnud palju. Nüüd on esinenud kaks ebatavalise algusega, öist peavalu episoodi. Sageli on migreeniga inimestel hommikul ägates juba tugev migreenipeavalu. On võimalik, et kirjeldatud hood ei ole ka midagi muud, kui varasematest erinevad migreenihood. Konsultatsioonil uuriksin veel, kui palju on küsijal migreenihoogusid, kui palju kulub nende raviks tablette ja just milliseid.