Lapsel pea otsaeest valutab 17.01.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Viie aastane poeg kurdab viimane kuu aega juba iga päev, et pea valutab. Paludes valutavad osa näidata paneb alati käe kulmude kohale keskele. Valuvaigistit ei ole pidanud andma sest valu ei ole olnud nii tugev. Samas kurdab seda aga iga päev. Traumat ei ole olnud. Enne peavalude juttu oli korraks kahel päeval tugevam peavalu ja kuni 38,5 palavik. Peale seda terve. Tegime kodus ka kolmiktesti(covid, gripp, rsv) mis ei oli negatiivne.
Enne kolmandat eluaastat esines kahel korral lapsel peale viirushaigust lühike epilepsiahoog. Hoog möödus mõlemal korral ise. Käisime Tallinna Lastehaiglas dr. Sander vastuvõtul. Tehti lühiajaline uneuuring. See ei näidanud mitte midagi. Kahjuks antud arsti enam ei ole ja seega ei ole laps ka enam kellegi juures jälgimisel.
Lapsel on määratud kõnepuue. Käeline tegevus nõrk. Käed kipuvad värisema. Sööb väga valitud asju ja pigem kõhna. Samas on väga aktiivne mürgeldis. Praegused peavalud ei ole takistanud igapäevaseid tegevusi kuid ometi on igapäevaselt olemas.
Perearstile aeg pandud aga selleni päris pikk aeg veel. Sooviks Teie nõu mida teha. Kas tasub paluda saatekirja uuesti neuroloogi vastuvõtule või pole selleks piisavat põhjust?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan minna lasteneuroloogi vastuvõtule kuna ilmselt tuleks korrata EEG uuringut.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika