Nii valus, ei saa jalgu alla 11.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mure selline, mis teha, kui enam jalgu alla ei saa.Väga tugev valju kiirgab tuharasse ja jalga. L4-L5 on kahjustatud, on olnud prolaps ja nüüd tõmbasin järjekordselt selja ära, et isegi Deklafinak 150mg ei aita.Käisin neuroloogi juures, öeldi, et peate oskama elama sellega.Saan aru, teen võimlemist, hoian ennast, aga kui selline äkkiline nihe, siis valust lahti ei saa ja jalgu alla ka

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt vigastasite seljast lähtuvat jalanärvi juurt. Soovitan võtta töövabastus, vältida kõiki liigutusi ja asendeid mis tekitavad valu jalas, mitte võimelda paar nädalat, tarvitada valuvaigisteid. Reeglina jalavalu siiski väheneb vähehaaval. Kui aga esineb tuimus labajalas ja ka labajala nõrkus kandadel ja varvastel käimisel, tuleb pöörduda PERH EMOsse neurokirurgi läbivaatuseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika