Keha tõmblus ja nõrkus 27.10.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Juba mitmes kord viimase paari kuu jooksul juhtus nii,et püsti tõustes läheb pilt uduseks,tumehalliks ja virvendab.Ning keha hakkab tõmblema(värisema),põlved ei jaksa mu keha kanda ja käed ei suuda kuskilt kinni haarata.See kestab paarkümmend sekundit ja läheb üle.Väga hirmus tunne on.Peale seda on suur käte värisemine.Sooviks teada kas on põhjust muretsemiseks?Või miks see nii võib olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on järsk vererõhu langus püstitõusmisel, erit kui vererõhk on niigi madal. Tekib ajuverevarustuse puudulikkus ja inimene võib ka minestada. Võtke ühendust perearstiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika