Püsiv pearinglus 26.09.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Pidev pearinglus on kestnud nüüdseks üle 1 aasta.
Olenemata asendist püsib pearinglus 24h, kordagi kadumata ja niimoodi kogu aasta. Pöörlemise tunne või nagu ma ise ütlen, nagu alkoholijoobes. Esineb ka iiveldust ja mõnedel päevadel pöörleb kõik veel eriti raskelt, nii et pean olema pikali ja veidi magama. Üldjuhul peale magamist stabiilne pöörlemine jätkub.
Kõik võimalikud vereanalüüsid on korras, kilpnääre korras, suhkrud, vererõhud korras. MRT korras. Neuroloogi poolt korras. Sisekõrv ja kuulmise test korras. Proovinud ka antidepressante perearsti soovitusel, kuid see tegi pearingluse veel hullemaks. Harjutusi olen teinud, hakkas veel halvem ja ajas iiveldama.
Perearst ei oska enam midagi peale hakata ja ütleb, et tuleb õppida sellega elama, kuid see ei ole võimalik!
Segab igapäevaelu ja toimetusi tohutult, nii emana kodus kui tööl olles, sest püsiv halb enesetunne ei lase midagi teha.
Kas on mõtteid, mida või kuhu veel proovida teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kõik näitajad ja uuringud on korras, on tõenäoline et probleemi alus on krooniline ärevushäire ja/või depressioon. Tuleks pöörduda neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtule võimaliku ravi planeerimiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika