Ribide vaheline närvivalu 19.06.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on küsimus, et kas ma peaksin oma probleemiga pöörduma neuroloogi, reumatoloogi või füsioterapeudi juurde?
Ma jäin aasta alguses haigeks ja suure köhimise tulemusena sain parema poolse ribide närvivalu. See valu oli nii tugev, et iga aevastus ja köhatamine ajas nutma. Sain perearstilt arcoxia retsepti ja tundus, et vaikselt hakkan taastuma. Siis jäin veel 2 korda haigeks ja tulemuseks lõi valu lisaks ka vasaku ribide poolde. Nüüd on möödas peaaegu 5 kuud (3 kuud ilma igasuguse viirushaiguseta) ja vasak pool tundub olevat täielikult taastunud, parem pool annab veel tunda. Saan hetkel küll ilma valuta aevastada, aga mõned liigutused ja sügavam hingamine tekitab siiani valu. Mõtlen lihtsalt, et järgmise viiruse korral arvatavasti see tugev valu tekib koheselt, kui praegu seda välja ei ravi. Seega, kas ma saan enda heaks midagi teha? Nt kas on olemas mingeid harjutusi, et närvivalust täielikult vabaneda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Roietevaheliste närvivalude põhjuseks võib olla närvikahjustus seoses viirusinfektsiooniga (herpesviirus) -selle haiguse tunnuseks on aga punasevilliline lööve piki närvi kulgu. Närvivalu põhjuseks roiete vahel võivad aga olla ka muutused rinnalülides või nendevahelistes diskides. Ravisoovituste saamiseks tuleks seega minna neuroloogi läbivaatusele.