Jalad rasked ja tuimad, tasakaalu pole 14.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pealkirjas loetud vead süvenesid pärast operatsiooni, nüüd ilma rulaatorita ei saagi, enne kasutasin üht keppi. Kirurg on kirjutanud, et tehtud L2/3 vasakpoolne osaline laminotoomia vasakult ja undercuting paremalt antud taseme degeneratiivse stenoosi dekompressiooniks. Operatsioon tehniliselt iseärasusteta, kuid patsiendil tekkinud vasaku jala dorsaalflektdiooni parees 3p ja põlveliigesest flektsiooni parees 4p. Patsiendil arenguliselt seljaaju jätkumine kuni sakrumisse. Tõenäoselt operatsiooniaegselt tekkinud seljaaju mõjutus ja sellest parees, mis ei vasta nö klassikaliselt L2/3 vahemiku radikulaatsetele kaebustele.
Palun seda arsti kokkuvõtet lihtsamas ( vähem võõrsõnu) sõnastuses ja kuna kaebused läksid pärast oppi suuremaks, siis ka annab veel midagi teha, et kaebusi vähendada?
Vasak jalg jäi pärast operatsiooni põlvest nõrgemaks, aga vahetult kaks päeva pärast operatsiooni oli jalgade seisund samaväärne operatsiooni eelsega! Et miks lisakaebused ilmnesid mitte kohe, vaid 2 päeva möödumisel? Palun soovitusi, aitäh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arsti kirjelduse järgi on teil harvaesinev seljaaju arenguanomaalia, mistõttu seljaaju ulatus operatsioonikohani ja sai tõenäoliselt op i käigus vigastada.Aidata võiks korseti kandmine käimisel ja jätkuv võimlemine jalgade jõu taastamiseks. Võtke ühendust füsioterapeudiga.

DR. Ain Pajos
Neurodiagnostika