valgeaine turse 23.03.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere!

ma käisin 2.5 aastat tagasi neuroloogi juures peavalu, pearinglus, surinad peas, tasakaaluhäired jne, tehti kompuuteruuring peast ja öeldi "kõik on korras, noor inimene ja stress".
Nüüd 2.5a hiljem on mu mured süvenenud, vahetasin perearsti ja soovisin uut saatekirja neuroloogi juurde teise linna. Käisin Tartus kaks päeva tagasi ja mured said kirja pandud ja arst kaua mind ei kuulanud kui pilkas uuesti üle igaksjuhuks 2.5a tagasi tehtud kompuuteruuringu pildid. Arst tartust leidis kohe, et need pildid on murekoht ja sain saatekirja Tallinna MRT uuring, ühe mähisega peast (5-6 tööd). Mulle öeldi, et nendel vanadel piltidel on näha kohe valgeaine turset. Nüüd istun ja mõtlen miks 2.5 aastat tagasi seda ei nähtud ja millega võib olla tegu. MRT-ni aega üle nädala ja mure on iga päev peas, et mis võib minuga lahti olla kõik need aastad hiljem ja kas miskit on edasi arenenud mu peas.... mida võib see hetke diagnoos reeta ? - valgeaine turse peas

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahjuks selgub asi alles peale MRT uuringut,

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika