Häirivad peavalud 28.04.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on peavalud olnud ca. 5 aastat nüüdseks, sooviks teada saada, mis peavalu tüübiga tegemist on ja, mis ravi tuleks kasutusele võtta, kuna olukord on läinud väga häirivaks.
Toon ka välja, et ei suitseta, ei tarvita alkoholi ega narkootikume.
Kirjeldus selline:
Nädalas umbes 2 korda on tugev peavalu, mille hetkel on peal väsimus, ma pean pikali heitma ja saama vaikust, kuna igasugune tegevus viib valu ainult suuremaks, igasugune müra või ka pisemgi heli suurendab samuti valu. Kui nüüd kirjeldada seda valu, mis tekib igasugusel liikumisel, siis see oleks nii nagu pekstakse haamriga pähe. Valu piirkonda välja tuues, siis enamasti on see otsa esine, kuid liikumisel tekib teise piirkonda samuti valu.
Peavalu ajal on ette tulnud oksendamisi, need on üksikud juhtumid õnneks, kuid tugeva peavalu ajal tunnetan, kuidas kõik eelnev, mis on söödud ja joodud tahab üles tulla.
2-3 korda on nädala jooksul ka sellist peavalu mis, ei ole tugev, kuid ta on ikkagi häiriv.
Peavalu kestust ei oska määrata, iga olukord on erinev, on üksikud juhtumid kui on olnud isegi 2 ööpäeva, kuid mitte koguaeg ei ole tugev, vahest on tugev ja siis jälle selline tavaline ja siis jälle läheb tugevaks.
Varasemalt oli mul peavalud õhtuti, kuid nüüd on valud olnud ka muudel aegadel.
Minult on varem küsitud, kas mul on nägemishäireid, toon ära jälle, et keeruline vastata, pimedas kui silmad on kinni olnud ja need lahti teha siis ma hakkan objekte nägema viivitusega, lisaks rõnga kujulised esemed liiguvad kiiresti nägemisväljast eemale.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt migreenipeavalu ühe alaliigiga. Asja täpsustamiseks ja ravi määramiseks tuleb tulla vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos