Valud lihastes ja näos 18.01.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas kaela-õlavöötme valu võib anda valu ka näo ja hammaste piirkonda?
Varasemalt on valud ja lihaspinged esinenud ainult vasakul pool kaelas, kuklas, peas jne, aga nüüd on valud kolinud paremale poole ka.
Eile tundsin kuidas arvutiga töötades jäi paremalt poolt õlavööde valusaks, tekkis valu ja täna hommikul oli terve parem pool valus, k.a. parempoolne näopool, põsk, silm ja oimukoht, näole vajutades tekib valu nii igemetesse kui ülemistesse hammastesse. Kukla taga samuti valusad punktid. Sarnaste valudega , varasemalt siis ainult vasakul pool, olen olnud kimpus juba pikemat aega. Ikka aastaid, aga siis esines sellist valu vb kuus korra, nüüdseks aga valu pea igapäevane. Mõned päevad on vahet ja siis valu jälle tagasi. Massaazis olen käinud eelmise aasta augustikuust saadik regulaarselt, annab ainult korraks leevendust. Samuti sai käidud füsioteraapias. Igapäevaselt teen ka ise lihasharjutusi. Olen mitu korda neuroloogi juures käinud, isegi MRT-s.Neuroloog pani diagnoosiks- lihasvalu. Aga kas tõesti lihasvalu tekitab selliseid sümptomeid? Mida saaksin veel teha, mida Teie soovitate? Kas selliste valude taga võib peituda midagi tõsisemat? (Mainin ära, et mul ka pärilik trombofiilia, kas sellised vaevused võivad olla selle haigusega seotud?) Olen 34, ei joo, ei suitseta, liigun regulaarselt, st igapäv käin jalutamas, aga otseselt trenni ei tee Ja töötan arvutiga igapäevaselt.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valude põhjuseks võivad olla kaelalihaspingest tekitatud kpmressioon kuklanärvidele, valud võivad kiirguda ka kolmiknärvi aladele põhjustades näovalusid. Põhjuseks tavaliselt igapäevane istumisasend ja vähene kompensatsioon regulaarse treeningu näol. Täpsemaid põhjendusi ja soovitusi saab anda vaid peale neuroloogilist läbivaatust ja tutvumist uuringutega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika