äkiline ja tugev nahamuutus üle keha 22.12.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

umbes kolm kuud tagasi hakkas selja keskelt abaluu juurest ühelt poolt rohkem ja turi, silmad muutusid väga kuivaks, ka magades olid valusad ja nagu ilma pisarateta, eriti hommikul oli silmi valus avada. Istmik, tallad, kõht ning rindmik hakkasid ka kihelema ja sügelema, rinnal läks sügamisega nahk punaseks ja sügeles veel hullemini, varsti kadus punetus ära, paari nädalaga laienes kihelus ja sügelus üle terve keha (peanahk, kõrvade seest, silmalaugude ääred, peopesad, kaenlaalused jm), päraku ümbrus ja kannikate vahe oli tugevalt punane ja kipitas, naha pind alates alaseljalt muutus krobeliseks nagu liivapaber ja hakkas, eriti seljal veidi punetama, nahk muutus hellaks nagu oleks tugev päikesepõletus. Keha pind ja juuksejuureosal on karvad nagu takused- kõvad ja püsti. Peanahal on juuste juured näpu all tunda nagu oleks juuksed peale keemilisi lokke ära kõrvetatud. Praeguseks on seisund pigem hullemaks läinud -kehapind kipitab, on külmatundlik, kui õue lähen ja tunne on nagu hõõgub, nahk on krobeline ja riideid on valus kanda, põsed kipitavad- tegelikult terve keha kipitab aga mingit erilist löövet ei ole näha. Keel hakkas kolm päeva tagasi tulitama rohkem keskelt.
Kreemid, millest lootsin abi saada tegid olukorra kohe hullemaks- poole tunni pärast kreemitatud kohad lausa põlesid, ka peopesas, kui pesin maha, siis läks põletustunne vähemaks aga ära ei kadunud.
Lisan, et aasta alguses (jaanuar kuni aprill) oli mitu (5 korda) tugevat ab kuuri seoses helicobakteri ja hamba eemaldamisjärgse põletikuga,
praegu on valu tunda ka mao ülemises osas
Kelle poole peaksin pöörduma, et saada leevendust ja abi?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esmalt tuleks konsulteerida allergoloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika