Valud ribides ja vahest ka mujal 25.02.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen juba pikemat aega muretsenud ribi valude pärast mis ei ole läinud paremaks, ega halvemaks. Esimene kord kui valu tuntsin oli see mu parema poole alumises ribi punktis, valu oli terav kuid tuim. Peale seda valud ribides jätkusid aga see kord teistes kohtades, nt ribide külgedes, ribide keskel, selas (tundub et valu nagu rändaks ribides ringi) ja lühiajalised (kuskil 2sec-1min kestavad valud). Huvitav on see et valu tundub iga kord erinev, ja ribisid katsudes või neid surudes valu ei tunne. Paar nädalat peale esimest valu hakkas üks küünarnuk valutama ja see oli juba intensiivsem valu. Valu kestis 4-5 päeva, ja siis kadus ise ära. Peale seda oli vasaku puusaga sama asi. Kas valud võivad olla seotud sooltega? Olen ka soolte probleemide käes olnud ja ise arvan et mul on ärritunud soole sündroom kuna arst põletiku ei näinud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valud ribide vahe lähtuvad sageli lülisamba rinnaosast ja kiirguvad allapoole mööda roietevahelisi närve. Asja selgitamiseks tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule valu tekkimise ajal, mitte siis kui valusid ei ole. Erinevad liigestevalud viitavad aga võimalikule reumaatilisele haigusele. Pidage nõu perearstiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika