Nõrkus tunne, silme eest läks mustaks 21.02.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 16 aastane tüdruk ja mul on mure. Kogesin ühel päeval nõrkus tunnet, jalad läksid nõrgaks, silme eest mustaks, pea käis ringi ja kõrvad läksid lukku. Tundsin ka külmavärinaid, millega tuli ka selline külm higi. Mõtlesin, et kukun kokku. Millest see võib tingitud olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on nn. minestuseelne seisund seoses madala vererõhuga. Seisundi ajal tuleks heita pikali, jalad veidi kõrgemal kehast. Jälgige vererõhku pikemal seismisel.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika