Ei suuda lükkas endist püsti tõusta muidu, kui toe abil. 02.10.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen füüsiliselt aktiivne vanainimene: käin pikki tunde metsas metsaande kogumas, tassin raskusi, tõstan/lükkan toas rasket mööblit ümber, eelistan treppe liftile. Viimastel kuudel aga hakkasin märkama, et ei suuda kükkasendist püsti tõusta, tõusen metsas mingi väikese puu tüve või pikema taime najal suure vaevaga püsti.
Kui see pole haigusest tingitud, siis
vist pole muretsemiseks põhjust? Kas selle probleemi peaks lisatreenguga korda saama?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihaste jõud väheneb eaga seoses. Kui põlvedes valu ei ole, prooviga teha toega kükke igapäevaselt. Jõudlust säilitab või parandab vaid treening.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika