Lihasetõmblus kõhu all 25.09.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kõhu all (põhimõtteliselt nagu põie kohal) tõmbleb lihas ja juba üle aasta aja. Mingi aeg on vaikus, siis jälle tagasi. Tõmbleb nö kiiresti ja vahepeal aeglasemalt, justkui see lihas oleks krampis hetkeliselt. Haiget ei tee ja muid vaevusi stabiilselt justkui ei oleks. Kas peaks minema uuringutele?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vastutahtelised lihastõmblused (müokloonia) võivad tekkida seoses algava kroonilise neuroloogilise haigusega, aga sageli ka seoses ärevusest tingitud närvisüsteemi regulatsioonihäiretega. Kui aastaga muid probleeme lisandunud ei ole, on tõenäolisem viimane. Kui probleem segab tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.
Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591