Jalatallad + selg valusad 11.06.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Eelnimetatud kommentaaridest lugesin välja, et seljavalu võib tekitada ka jalalabadele valu?
Röntgenpilt tehti ja kirjeldus on selline:
Kirjeldus: RGR labajalgadest. Luulised struktuurid intaksed, traumaatilisi või destruktiivseid muutusi ei sedasta. PIP, DIP ja MTP luulised liigespinnad siledad ja liigespilud tavalise laiusega. Pehmetes osades lubinemisi ei sedasta. Reumaspetsiifilisi muutusi ei sedasta.
Kas röntgeni kirjelduse järgi pean muret tundma või viga otsima ka seljast? jalavõlvid hakkavad ka läbi ajuma, kuigi ülekaalu ei ole ja töö on pidevalt jalgadel.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pildil vaevusi põhjustavaid muutusi ei ole. Kui jalavõlvid on lamenenud tuleks kindlasti kasutada tallatugesid. Närvikahjustusest tingitud labajalavalu on tavaliselt ühepoolne, esineb ka valu sääres, reies, tuharas ja seljas.
Siis tuleb pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika