Põletustunne jalgades 21.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mõni aeg tagasi hakkas mu mõlemas jalas tekkima põletustunne ja lisaks nagu keegi torgiks tuhande nõelaga. Mingit eelnevat põhjust või vigastust selle tekkeks minu teada ei olnud - ühel päeval lihtsalt tekkis. Põlev ja torkiv valu on ainult jala pealmisel pool - jalalabal, hüppeliigesel ja u 1/4 sääreluul. Külgedel, kannal ega sääremarjal ei ole midagi. Nüüdseks on see juba kuu aega kestnud. Lugesin et see võib olla B vitamiini puudusest, niiet tegin paarinädalase B1,B6,B12 vitamiini kuuri. See suurelt osalt aitas, kuid kerge põletustunne oli alati natukene tunda. Nüüdseks on kuur läbi ja tundub et ka torkiv põletustunne tuleb tugevamalt tagasi. Trenni tehes sensatsioon väheneb, istudes/pikutades/jalgu mitte liigutades läheb hullemaks. Millest see tingitud võib olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põletustunne jalgadel viitab kroonilisele jalanärvide kahjustusele. Põhjuseid on palju - sageli ainevahetushäired nt. diabeet, kilpnäärme alatalitus, vitamiinide omandamishäired, neerupuudulikkus, kr. alkoholism, teostatud keemiaravi jpm. Põhjuseks võib olla ka naha seeninfektsioon (punanane lööve, haavandid varvaste vahel).
Tuleks selgitada ja ravida põhjust. Pidage nõu perearstiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika