Käe verevarustus 08.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen hetkel 70 aastane, 1994 käis läbi esimene insült ja 2004 aastal teist korda millega kaasnes parema külje halvatus.
Nüüd, kui parem käsi külma saab muutub täitsa siniseks. Kui kaugele võib asi minna? kas on võimalik midagi teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Halvatusega kaasneb sageli termoregulatsiooni häire mis teeb jäseme temperatuuritaluvuse puudulikuks. Tuleks vältida külmetamisi, ravida seda eriti ei saa. Seisund ei tohiks halvemaks muutuda.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika