taju- või kohalolekuhäire 04.01.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Iga päev on selline tunne nagu kulgeksin unes või udus, nagu oleksin kerges joobes või kohe-kohe hakkab teadvus kaduma. Reaalsustaju on häiritud, justkui vaatan end eemalt ... väga keeruline seletada. Kõige selle juures olen täiesti adekvaatne, kõik meeled töötavad, saan igapäevaste toimingute-töödega hakkama. Tasakaal pole häiritud, pearinglust ei esine. Küll aga on valud kaelas, vasakus õlas ja vasaku rangluu all. Mõnikord teravad pisted peas. Kõige "halvem" on olla nädalavahetustel kui mingit tööstressi justkui pole. Mõnikord muutub nägemisulatus väga piiratuks, nagu ringikujuliseks. Töö on mul istuv, iga päev arvuti taga. Samas olen kehaliselt aktiivne, teen sporti, söön mitmekesiselt, kehakaal on normis. Taju on aga endiselt ja ühtlaselt häiritud ning pole avastanud mingit moodust, et seda leevendada. Pisut selgem olemine on pikali olles.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks kaaluda antidepressante. eelnevalt neuroloogiline konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika