Valulikud ja kanged jalad 25.11.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Viimased paar kuud jalad surisevad, valutavad ja on kanged. Igakord, kui istun või hommikul tõusen siis on jalad kanged ja lonkan, kui liikuma saan, siis läheb paremaks. Treppidest käies ja kükitades on põlved valusad ja jalad nats tudisevad, samuti pikalt kōndides jalad väsivad ja hakkavad valutama. Lisaks on vahel kätes surinad ja sõrmed valusad. Kehakaal on korras ja trenni ei tee. Perearst tegi vereproovid põletiku, reuma jne. on korrss ja kōik vitamiinide näidud kaltsium, magneesium
jne. on väga head). Milles võiks asi olla? Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebused viitavad probleemidele liigestega, mitte närvidega. Võimalikud on seisundid, kus organismi oma immuunsüsteem ründab liigeseid , kõõluseid ja liigeste sidekoelisi kapsleid mille iseloomulikuks tunnuseks on kangus ja valulikkus pikema liikumatuse järgselt, näiteks hommikuti. Vereanalüüsid on siis korras, puuduvad põletiku ja reumanäitajad. Soovitan konsulteerida reumatoloogiga kes sarnaste probleemidega tegelevad.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika