Periferaalne neuropaatia? 20.11.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, kevadel tundsin aegajalt parema näopoole närvi "surisemist". See kadus ise ära peale paari päeva. Samuti pikemat aega olnud natuke tundetum suurte varvaste välimised osad. Augustis muutusid vasaku käe näpu otsad tundetumaks. Perearst lasi teha vereanalüüsid, milles oli näha borrelioosi Igm 58, Igg oli alla piirmäära. Kirjutati välja antibiootikumid ja tarvitasin neid ettenähtult. Nende kasutamise ajal tundsin näppudes, jalgades ja näopooles torkeid, surinaid jne. Antibiootikumide lõpufaasis lõi valu kõikidesse liigetesse, mis püsis kuu aega. Kuna sümtomid olid alles, siis tehti veel üks borrelioosi test, kus Igm oli tõusnud 70 peale, Igg oli ikka alla piirmäära. Lõpuks tehti ka kinnitav uuring, mis oli negatiivne. Saadeti neuroloogi juurde, testi tehti aju MRT, mis oli korras ja. Elektroneurograafia näitas tulemusi piirmäära alumisel piiril. Esineb kerge kubitaalkanali sündroom s>d. Välistada ei saa ka algavat aksonaalset sensoorset neuropaatilist kahjustust. Uus aeg arstile veebruaris.
Kuna kaebused mul on edasi ning ebaselgus, millest probleem tuleneb, tahaksin teada, mida saaksin ise teha või uurida edasi, et lahendust leida. Kui tegemist ei olnud borrelioosiga, siis kuidas tean, mis põhjus on?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enamik vajalikke uuringuid on tehtud. Tegemist võib olla kroonilise ärevushäirega. Ravi määrab neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika